Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Зориківська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04336398) був реорганізований і увійшов до складу Міловської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка

Документальних матеріалів про виникнення с. Зориківка не збереглося, але існує легенда. У далекі часи наша місцевість була болотистою. Серед боліт протікала річка Камишна. На лівому березі річки були невеликі, але глибокі озера. Далі простяглися широкі луки. На правому березі - багаті ліси, що дістали назву Решетнякова стінка.

Правий берег річки Камишної особливо сподобався козаку Зорику. Тут він і поселився. Йшли роки, у Зорика з'явилися сусіди, все більша територія обживалася новими поселенцями. Трудолюбиві люди посадили сади, обробили землю і збудували будинки. А називати себе почали зорківчанами, по прізвищу найстарішого жителя. Так і з'явилася назва у нашого села - Зориківка.

Півнівка була заснована пізніше. Засновником села вважається Півень-козак із Острозького полку. За ним почали будувати садиби й інші поселенці. Поступово село ставало все більшим, розросталося й зеленіло. За ім'ям першого поселенця село і дістало назву –Півнівка. У ньому жили переважно заможні люди. Так, як навколо села було багато горбів, то існувало 6 вітряних млинів, а на річці Камишній - 1 водяний. Жителі Півнівки почали постачати продукти у місто, а пізніше у Росію. У XIX ст. купець Бабешко закуповував курей, привозив їх у Півнівку, де їх відгодовували та продавали до Австрії. Своєю торговельною операцією Бабешко поклав основу Російсько-Австрійському торговому об'єднанню (РАТО). У 1827 році у селі Півнівка він побудував за свої кошти Троїцький собор.

Село  Зориківка  було волосним  центром. До  Зориківської  волості  входили села:  Півнівка, Кабичино, Морозівка та хутір Сухий.

Жителі  села займалися сільським господарством. Більшість господарств були одноосібними. Селяни вирощували зерно, розводили  худобу.

У  1895  р. в  Зориківці була побудована дільнична лікарня та при земській управі було відкрито  клас  для  навчання дітей. Вони  навчалися  в  однокласній кімнаті, а  екзамени здавали  в  с.  Великоцьк.

У  1896  р.  була побудована трикласна  школа  в  Зориківці, а  в  1911 р.- в  Півнівці.  Вже  в  20-ті роки в селі Зориківка  була  відкрита  хата – читальня. При  ній працювала невелика бібліотека, гуртки художньої самодіяльності, показували кінофільми.

У   1928  р. на  території  села  (в південній його частині)  була організована комуна  «Червона  Нива».

У  1930 р був створений колгосп ім. Косіора. Колгосп був  великий, землі багато, керувати господарством було важко, тому   в  1930 р. його поділили  на  два: колгосп ім. Косіора і колгосп ім. Петровського.

У  селі Півнівка були створені колгоспи  «Марті» та  ім. Войкова.

В  хуторі Сухий був створений колгосп ім.Яковлєва.

Мирна  праця  жителів  сіл  Зориківка  та  Півнівка  була  перервана  віроломним  нападом гітлерівської  Німеччини.

Наше село Півнівка увійшло до підручників з історії України, як село з якого почалось визволення України від фашистських загарбників. 18 грудня 1942р. розвідники 195 гв. ст. дивізії увійшли в село Півнівка. Вночі у віконце хати Т.С.Данильченко тихо постукали. Пустила в хату, нагодувала. Бійці переночували, а вранці пішли далі, переслідуючи ворога. Так і стала хата Т.С. Данильченко – першою визволеною хатою на Україні.

Наступного дня воїни 195 гв. ст. дивізії  звільнили від фашистів села Зориківку, Морозівку, Микільськ.

Після закінчення Другої Світової війни почалася відбудова нашого села.

У 1967 році було побудовано дитячий садок в с. Зориківка, в 1971 році будинок культури, в 1981 році відкрили нову восьмирічну школу, яка з часом стала загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *